Opanowaliśmy kolejny hotel Sheraton! Tym razem w Poznaniu!

Dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Bydgoszczy dzięki Fundacji K2 Zaborowscy mogły poznać kolejne piękne miasto w Polsce. Wspólnie z Hotelem Sheraton Poznań zorganizowaliśmy im niezwykłą wyprawę do stolicy Wielkopolski!

Tradycyjnie dzieciaki nie wiedziały, gdzie jadą. Po prostu wsiadły do aut i wspólnie z opiekunami ruszyły w nieznanym dla siebie kierunku. Niecałe dwie godziny później wszystko było jasne – z przedstawicielami naszej fundacji spotkały się pod hotelem Sheraton w Poznaniu – i to była nasza baza wypadowa w weekend!

I musimy przyznać, że atrakcje, które zapewniła obsługa hotelu, były naprawdę niezwykłe. Zaczęło się nie tylko od przywitania Magdy, dyrektor generalnej oraz Agnieszki, dyrektor sprzedaży, ale również od… własnoręcznego przygotowania kart do pokoi, a już po zameldowaniu na każde z dzieci czekał pakiet powitalny w postaci dedykowanych pralin i lemoniady. Same pokoje, jak to mówiły dzieciaki “dziesięć na dziesięć” 😉 Nie ma się jednak czemu dziwić – Sheraton Poznań Hotel to pięciogwiazdkowy hotel!

Zostawiliśmy bagaże i ruszyliśmy na pierwszą wycieczkę… na drugą stronę ulicy. W hali poznańskich targów znajduje się “HistoryLand”, czyli historyczna wystawa LEGO. Mogliśmy zobaczyć makiety m.in. bitwy pod Grunwaldem, osady w Biskupinie czy bitwy morskiej pod Oliwą. Do stworzenia całości użyto ogromnej liczby klocków LEGO, ale dzieci wyniosły także sporo wiedzy historycznej dzięki wspaniałemu przewodnikowi. – To było takie fajne połączenie zabawy z nauką – sprytnie zauważył Oliwier, jeden z podopiecznych.

Przez wszystkie trzy dni mogliśmy również skosztować pysznych posiłków w hotelowej Restauracji Rynek. Cała ekipa, na czele z szefem kuchni stanęła na wysokości zadania. Posiłki były nie tylko ogromne (aż trzy dania!), ale przede wszystkim pyszne. A na koniec sam szef kuchni przyszedł zapytać się o wrażenia – serdecznie dziękujemy!

Podczas wyjazdu mieliśmy również okazję świętować 13. urodziny Olci, która otrzymała kawałek urodzinowego ciasta od hotelu, a wieczorem spotkaliśmy się w jej hotelowym pokoju i wypiliśmy po lampce Piccolo. Z tego, co wiemy, dziewczyny szalały do późnych godzin nocnych… 😉

Ale rano wstały, bo czekała nas wizyta na stadionie Lecha Poznań, czyli aktualnego mistrza Polski w piłce nożnej! Zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie, byliśmy w szatniach, salach konferencyjnych, sklepie, najważniejszych trybunach oraz ławce rezerwowych. Odwiedziliśmy również nowe klubowe muzeum, gdzie można było nie tylko zobaczyć ciekawe eksponaty, ale również… sprawdzić się jako kibic w specjalnej kabinie. Tam głośno dopingując Lecha, można było pobić rekord głośności. Byliśmy w najlepszej trójce, więc poszło bardzo dobrze!

Wspólnie z Agnieszką zwiedzaliśmy także Sheraton Poznań Hotel. Byliśmy w największych apartamentach, salach konferencyjnych, a nawet… pralni i czy pracowniczej kantynie! Poznaliśmy hotel od podszewki i bardzo nam się podobało! Zajrzeliśmy też na siłownię i basen, a dobrze już wiecie, że w tych obiektach czujemy się doskonale!

Kolację wyjątkowo musieliśmy zrobić sobie sami, ale… piekliśmy pizzę z kucharzem z Sheratona! Wzorów było co niemiara, dodatkowo posmakowaliśmy ostrych sosów, a odwiedził nas też… Damian Wrzesiński, mistrz Europy w boksie! Już jesteśmy jego fanami i trzymamy kciuki za jego dalszą karierę i pięściarz obiecał nam, że jeszcze się spotkamy!

Hotelowe pokoje podobały się dzieciakom na tyle, że długo nie mogły zasnąć. Ale rano, po śniadaniu, pojechaliśmy jeszcze na duży basen, gdzie szkoliliśmy i tak już niemałe umiejętności pływackie. Na koniec Magda, dyrektor generalna hotelu, zaprosiła nas… do swojego apartamentu, byśmy poznali jej kota, Negro. Niestety wystraszył się tak dużej liczby ludzi i schował się w bezpieczne miejsce, ale nie męczyliśmy go. Wiemy, że koty chodzą swoimi ścieżkami!

Naprawdę żal było wyjeżdżać z Poznania, tym bardziej, że naprawdę obsługa stanęła na najwyższym poziomie. Bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że jeszcze się zobaczymy!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYJAZDU!

ZOBACZ MATERIAŁ VIDEO Z WYJAZDU!