Polska Liga Esportowa partnerem charytatywnego meczu gwiazd “Bitwa Miast – Poznań vs. Bydgoszcz”

Miło nam poinformować, że pozyskaliśmy kolejnego partnera, który znacznie przyczyni się do organizacji charytatywnego meczu gwiazd “Bitwa Miast – Poznań vs. Bydgoszcz”. 15 kwietnia w hali CityZen w Poznaniu będzie z nami również Polska Liga Esportowa!

Polska Liga Esportowa to czołowy organizator rozgrywek esportowych w Europie Środkowo-Wschodniej. PLE ściśle współpracuje z największymi producentami gier takimi jak Riot Games oraz czołowymi podmiotami sportowymi jak Polski Związek Żeglarski, Fortuna 1 Liga oraz PKN Orlen.

Co więcej, PLE tworzy turnieje dla graczy na każdym stopniu zaawansowania. Jest operatorem rozgrywek VALORANT w 23 krajach Europy i organizatorem PGE Dywizji Mistrzowskiej, czyli zmagań najlepszych polskich drużyn w CS:GO. Najnowszym produktem spółki jest PGE Nowy Poziom PLE, ogólnopolska, pionierska sieć rozgrywek edukacyjno-esportowych dla graczy-amatorów. Łącznie w ekosystemie Polskiej Ligi Esportowej rywalizuje ponad 12 tysięcy zawodników.

Tym razem PLE postanowiła rozszerzyć swoją działalność również o aspekt charytatywny. Dlatego dumnie możemy poinformować, że tak znakomita marka została partnerem charytatywnego meczu gwiazd “Bitwa Miast – Poznań vs. Bydgoszcz” organizowanego przez Fundację K2 Zaborowscy.

„Choć nam dużo bliższy jest tradycyjny sport, to doskonale zdajemy sobie sprawę, że rozgrywki esportowe to przyszłość i podziwiamy zarówno organizatorów, jak i zawodników za skalę, na której działają. Gracze trenują w podobnym wymiarze, przygotowują się do rozgrywek, podobnie jak w “tradycyjnym” sporcie. Cieszymy się, że Polska Liga Esportowa ma także renomę na świecie i postanowiła nawiązać współpracę z naszą Fundacją. Kto wie, być może również my będziemy mieli okazję pomóc utalentowanym esportowcom, którzy potrzebują lepszych warunków do rozwijania swojej pasji” – mówią Karolina i Łukasz Zaborowscy.

„Jako Polska Liga Esportowa udowadniamy, że sport tradycyjny i esport mogą się wzajemnie uzupełniać i napędzać. Pokazują to nasze działania z Fortuna 1 Ligą czy Polskim Związkiem Żeglarskim. “Bitwa Miast – Poznań vs. Bydgoszcz” to znakomita inicjatywa, która podobnie jak turnieje esportowe, oddziałowuje na szerokie spektrum odbiorców, bez podziału na wiek. Mamy nadzieję, że to początek fajnej współpracy, która stworzy możliwości dla zdolnej młodzieży” – mówi Tomasz Chomczyk, PR Manager Polskiej Ligi Esportowej.

Wspólnie z Polską Ligą Esportową zapraszamy na charytatywny mecz gwiazd “Bitwa Miast – Poznań vs. Bydgoszcz”. Bilety wciąż są dostępne na http://bilety.fundacjak2.pl/!