Witamy na stronie Fundacji K2!

Fundacja K2 Zaborowscy została założona przez Karolinę i Łukasza Zaborowskich. Karolina jest zawodniczką mieszanych sztuk walki, która walczy w UFC, najbardziej prestiżowej federacji na świecie. Była też pretendentką do zdobycia pasa wagi słomkowej w tej organizacji, a jako pierwsza kobieta wywalczyła mistrzostwo Konfrontacji Sztuk Walki (KSW). Łukasz jest trenerem sportów walki, a pod swoimi skrzydłami ma wielu innych zawodników występujących na galach UFC czy KSW. Jest także trenerem reprezentacji Polski MMA.

Oprócz czynnego uprawiania sportu, Karolina i Łukasz Zaborowscy znajdują czas na działalność charytatywną. Celem Fundacji jest spełnianie marzeń dzieci, które nie mają możliwości realizowania swoich pasji. Często brakuje im pieniędzy, na treningi lub same kluby borykają się z problemami. Dzięki wsparciu Fundacji K2 każde dziecko może znaleźć swoją ścieżkę w życiu, a wszystko dzięki fundowaniu stypendiów, organizowaniu obozów sportowych oraz zajęć i seminariów w mniejszych miejscowościach.

– Chcemy pomóc dzieciom zdobyć ich własny szczyt. Przez sport możemy wyciągnąć je z depresji czy złego towarzystwa. Chcemy pomagać też tym, którzy przez kontuzje nie mogą dalej realizować swoich pasji. Pamiętamy też o najmłodszych – wielu z nich nie wybrało swojego losu i zaczyna swoje życie bez rodziców. Chcemy pokazać, że pomimo ciężkiego startu, mogą osiągnąć każdy szczyt – mówią Karolina i Łukasz.

Eventy charytatywne

Jednym z naszych celów jest organizacja eventów charytatywnych, podczas których przeprowadzamy licytacje przedmiotów przekazanych przez znane osoby z całego świata – cały dochód jest przeznaczony na naszych podopiecznych.

Wsparcie socjalne i sprzętowe

Wiemy, że niektóre placówki, kluby czy zawodnicy potrzebują również niezbędnego sprzętu, by żyć godnie czy poprawić swoje warunki do treningu. To też pomoże w rozwijaniu pasji i umiejętności.

Wyjazdy i spotkania

Spędziliśmy już kilka dni z naszymi podopiecznymi podczas organizowanych przez Fundację K2 wyjazdach rekreacyjno-sportowych. To dla nas ogromne wyzwanie, ale radość i uśmiech naszych podopiecznych jest bezcenny!

Nasi ludzie

Cieszymy się, że możemy Wam pomagać w spełnianiu marzeń i celów!

Łukasz Zaborowski
fundator Fundacji K2
Maciej Nowocień
manager Fundacji K2

PODOPIECZNYCH FUNDACJI K2

EVENTY I WYDARZENIA

ZŁOTYCH PRZEZNACZONYCH NA POMOC

LICZBA POMAGAJĄCYCH

Nasi Partnerzy

Fundacja K2 Zaborowscy ma również swoich przyjaciół i partnerów, którzy znacznie przyczyniają się do naszej działalności. Bardzo Wam dziękujemy!