“Siła dla Olafa”, czyli wyjątkowy koncert gwiazd w Gdańsku, a zbieramy na najdroższy lek świata!

Patrycja Markowska, Mateusz Ziółko, Kasia Moś, Tadeusz Seibert i kilka innych wspaniałych gwiazd muzyki na jednej scenie – ich niesamowite występy czekają na Was podczas Koncertu Charytatywnego “Siła dla Olafa”, który odbędzie się 4 kwietnia w gdańskim Starym Maneżu. Cała kwota z koncertu zostanie przekazana na leczenie chłopca, który potrzebuje aż 15 milionów złotych, więc liczymy, że wspólnie z gwiazdami pomożemy mu spełnić marzenie: pokonać ciężką chorobę.

Olaf Krasnowski to zaledwie dwuletni gdańszczanin, który cierpi na rzadką, ciężką chorobę genetyczną, jaką jest dystrofia mięśniowa Duchenne’a. Niestety choroba chłopca codziennie prowadzi go do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni oraz przedwczesnej śmierci. Rodzice Olafa się jednak nie poddają. Oprócz codziennej rehabilitacji, zdecydowali się na nowoczesną terapię genową, która dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to ponad 15 milionów złotych, co oznacza, że to jeden z najdroższych leków świata.

Tę astronomiczną kwotę rodzice Olafa próbują zebrać poprzez portal Siepomaga.pl (https://www.siepomaga.pl/olaf-krasnowski), jednak uzbierana do tej pory suma to wciąż kropla w morzu potrzeb. Problem jest tym większy, że choroba postępuje szybko, a sprawność tracą nieodwracalnie kolejne grupy mięśni. Tak naprawdę rodzicom Olafa zostało już kilka miesięcy, by uzbierać niezbędną kwotę na leczenie i hospitalizację w Stanach Zjednoczonych.

Są jednak osoby, które nie pozostają obojętne na los Olafa. Wśród nich są gwiazdy, które zagrają podczas specjalnego Koncertu Charytatywnego “Siła dla Olafa” w Starym Maneżu w Gdańsku. 4 kwietnia na scenie będziecie mogli zobaczyć Patrycję Markowską, Mateusza Ziółko, Kasię Moś, Tadeusza Seiberta, Judytę Wendę, Krisa Forbota i Adelę Konop, a artyści zagrają z zespołem pod przewodnictwem Adama Lemańczyka. – Cieszę się, że tak wspaniałe gwiazdy bez wahania zgodziły się, by zagrać dla Olafa bez wynagrodzenia, dzięki czemu pełna kwota ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona właśnie na leczenie chłopca. Jestem wdzięczny również wszystkim innym sponsorom i partnerom, którzy chcą pomóc Olafowi. Jak widać, nie brakuje dobrych serc, a razem możemy naprawdę dużo! – mówi Piotr Błaszczyk, główny organizator koncertu, który od 19 lat tworzy dla dzieci i młodzieży kolonie letnie i zimowe.

Do organizacji imprezy włączyła się także Fundacja K2 Zaborowscy prowadzona przez Karolinę Kowalkiewicz (zawodniczka MMA walcząca w UFC) i jej męża Łukasza Zaborowskiego. – Gdy usłyszeliśmy historię Olafa, od razu zdecydowaliśmy się pomóc w

każdym możliwym aspekcie. Wspieramy nie tylko młodych sportowców czy dzieci z domów dziecka, ale każdemu, kto potrzebuje pomocy. Trzymamy kciuki za Olafa i serdecznie zapraszamy do zakupu biletów – mówi Karolina Kowalkiewicz, prezes Fundacji K2 Zaborowscy.

Podczas eventu odbędą się także specjalne charytatywne licytacje, z których cała kwota również zostanie przekazana Olafowi. Bilety na imprezę kosztują 220 złotych (stojące miejsca na płycie), 260 złotych (siedzące miejsca na piętrze), 350 złotych (bilet VIP – siedzący pod sceną), a można je kupić na stronie http://bilety.fundacjak2.pl/.

Impreza w Starym Maneżu w Gdańsku (ul. Słowackiego 23) rozpocznie się o godz. 17, gdzie będą czekać stoiska gastronomiczne i wiele innych atrakcji. Właściwe koncerty rozpoczną się o godz. 19.