Fundacja K2 Zaborowscy wyposażyła siłownię SP 141 w Łodzi. Były też nagrody!

Fundacja K2 Zaborowscy działa również na terenie Łodzi. Miło nam poinformować, że pomogliśmy uczniom Szkoły Podstawowej nr 141 oraz młodym zapaśnikom UKS Suples, którzy mogą korzystać z urządzonej przez nas siłowni! Najlepsi otrzymali również nagrody za udany sezon.

UKS Suples to klub działający przy SP 141 w Łodzi. Zawodnicy trenują pod wodzą Łukasza Górala, byłego uznanego zawodnika. Młodzi zapaśnicy potrzebują również odpowiednich warunków, by pogłębiać swoje umiejętności. W takim wieku niezbędne są już treningi w siłowni, a zarówno szkoła, jak i klub, nie dysponowali odpowiednim sprzętem.

Na pomoc ruszyła jednak Fundacja K2 Zaborowscy. Przygotowaliśmy już dwie partie sprzętu do siłowni i wyposażyliśmy już nimi siłownię Szkoły Podstawowej nr 141 w Łodzi. To jednak nie koniec, bo sukcesywnie będziemy chcieli dalej pomagać młodym zapaśnikom z UKS Suples.

– Doskonale znamy zawodowy sport i wiemy, że w pewnym momencie trudno przeskoczyć np. warunki fizyczne innych zawodników. Dlatego treningi w siłowni pomogą ukształtować sylwetkę, a także pomóc motorycznie młodym zawodnikom. Dzięki temu będą mogli zdobywać kolejne laury, a już teraz na swoim koncie mają medale mistrzostw Polski. Kto wie czy kiedyś nie zdobędą krążków olimpijskich? Bylibyśmy bardzo dumni, że dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę – mówią Karolina i Łukasz, którzy poprowadzili również pokazowy trening w szkole.

Pod koniec czerwca uczniowie zakończyli naukę, a dla najlepszych zawodników przygotowaliśmy specjalne plecaki z upominkami w postaci odżywek dla sportowców. – Mamy nadzieję, że to zmobilizuje ich do dalszej cięższej pracy, a ich wakacyjny odpoczynek będzie aktywny – dodają Karolina i Łukasz Zaborowscy.