Dziesiątki gwiazd z pierwszych stron gazet wezmą udział w charytatywnym evencie K2 YOUNG STARS!

Jan Błachowicz, Janusz Walczuk, Kali, Aleksandra Mirosław, Maksym Ziółkowski, Szymon Czerwiński, Paweł Zagumny czy Łukasz “Juras” Jurkowski – to tylko kilka z wielu gwiazd sportu, ekranu i muzyki, które wezmą udział 29 października w charytatywnej imprezie K2 YOUNG STARS na warszawskiej Białołęce. Celem eventu organizowanego przez Fundację K2 Zaborowscy jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży oraz pomoc Heniowi w powrocie do zdrowia!

W charytatywnej imprezie, którą Fundacja K2 Zaborowscy (założona przez Karolinę Kowalkiewicz i Łukasza Zaborowskiego) organizuje w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu, bezpłatnie udział mogą wziąć dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 4-14 lat, które zostaną podzielone na odpowiednie grupy. Następnie wezmą udział w wyjątkowych treningach koszykówki, siatkówki i wspinaczki sportowej, które poprowadzą wielkie gwiazdy sportu. Nasze zaproszenie przyjęli m.in. Aleksandra Mirosław (rekordzistka świata we wspinaczce na czas), Katarzyna Dulnik (wicemistrzyni Europy w koszykówce), Paweł Zagumny (mistrz świata w siatkówce, jeden z najlepszych rozgrywających w historii) czy Norbert Huber (siatkarz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zdobywca Ligi Mistrzów).

– To najlepsi sportowcy w swoich dyscyplinach, olimpijczycy, reprezentanci Polski. Młodzież nie tylko będzie miała okazję poznać swoich idoli, ale również wiele się od nich nauczyć, a przy okazji być może zainteresować się nowym sportem. Każde dziecko może wziąć udział w imprezie bezpłatne, a dodatkowo dostanie pakiet startowy uczestnika – mówi Łukasz Zaborowski.

Po wspólnym treningu oraz sesji autografów i zdjęciowej, przyjdzie czas na Mecz Gwiazd Koszykówki, w którym wezmą udział trenerzy oraz wielu zaproszonych gości znanych z pierwszych stron gazet. Już teraz możemy zdradzić, że będą z nami również Jan Błachowicz (zawodnik MMA, mistrz UFC), Szymon Czerwiński (zwycięzca “Masterchefa”), Maksym Ziółkowski, Adrian Gorzycki (znani youtuberzy), Aleksandra Gajewska (była koszykarka), Marcin Wrzosek (zawodnik MMA, były mistrz KSW, obecnie w FAME MMA), raperzy Kali, Janusz Walczuk i Frank Leen, a całą imprezę poprowadzą Łukasz “Juras” Jurkowski (były zawodnik MMA, dziś prezenter i komentator Polsatu Sport) oraz Kacper “Kacpa” Lachowicz (znany konferansjer i trener koszykarski).

– A nasza lista jeszcze nie jest zamknięta, a codziennie w naszych kanałach komunikacyjnych ogłaszamy kolejne głośne nazwiska – cieszy się Łukasz Zaborowski.

– Co więcej, każdy z nich bez wahania się zgodził, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Sama ciężko trenuję, więc chylę czoła, że takie gwiazdy znalazły czas dla podopiecznych naszej Fundacji i zagrają z nami 29 października na Białołęce – dodaje Karolina Kowalkiewicz.

Same treningi i promocja sportu wśród dzieci to nie wszystko. Podczas imprezy dochód ze sprzedaży cegiełek wstępu (dla osób dorosłych) oraz zbiórki do specjalnych puszek zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 4-letniego Henia Maciochy, który choruje na neuroblastomę, czyli jeden z najbardziej złośliwych nowotworów u dzieci. Koszt potrzebny na ratunek Henia to ok. 1,5 mln złotych.

– Dzięki naszym sponsorom i partnerom, czyli między innymi sieci hoteli Marriott oraz Urzędowi Dzielnicy Białołęka możemy zorganizować tak duży event, a wszystkie zebrane pieniądze z puszek i cegiełek zostaną przekazane na leczenie Henia. Dlatego jeszcze raz dziękujemy każdemu, kto włączył się w organizację naszej imprezy i mam nadzieję, że wszyscy przyczynimy się do pomocy – kończą Karolina i Łukasz Zaborowscy.

Ostatnie miejsca na darmowe zapisy wciąż są dostępne na stronie Fundacji K2 Zaborowscy (www.fundacjak2.pl). Tam też można znaleźć więcej informacji oraz wstępny harmonogram imprezy.