Znamy pierwszych uczestników charytatywnego meczu gwiazd “Bitwa Miast – Poznań vs. Bydgoszcz”!

Charytatywny mecz gwiazd koszykówki organizowany przez Fundację K2 Zaborowscy zbliża się wielkimi krokami. Znamy już pierwsze gwiazdy, które 15 kwietnia wybiegną na boisko hali CityZen (ul. Droga Dębińska 10c) w Poznaniu. Kto to będzie?

Fundacja K2 Zaborowscy została założona przez Karolinę i Łukasza Zaborowskich. Karolina (dawniej Kowalkiewicz) jest zawodniczką mieszanych sztuk walki, która walczy w UFC, najbardziej prestiżowej federacji na świecie. Łukasz jest trenerem sportów walki, a pod swoimi skrzydłami ma wielu innych zawodników występujących na galach UFC czy KSW.

Oprócz czynnego uprawiania sportu, Karolina i Łukasz Zaborowscy znajdują czas na działalność charytatywną. Celem Fundacji jest spełnianie marzeń dzieci, które nie mają możliwości realizowania swoich pasji. Często brakuje im pieniędzy, na treningi lub same kluby borykają się z problemami. Fundacja K2 z sukcesami zorganizowała już kilka dużych imprez charytatywnych, dzięki którym mogła pomagać swoim podopiecznym.

Kolejnym dużym projektem Fundacji K2 będzie organizacja charytatywnej imprezy “Bitwa Miast – Poznań vs. Bydgoszcz”. To koszykarski dwumecz z udziałem włodarzy miasta i gwiazd. Kapitanami zostali prezydenci Poznania i Bydgoszczy, którzy mają zagrać w spotkaniu, a przy wsparciu Fundacji K2 powołane zostaną znane osoby ze świata sportu, sceny czy ekranu. Powstałe drużyny wyjdą naprzeciw siebie na boisko hali CityZen (ul. Droga Dębińska 10c) w Poznaniu już 15 kwietnia, a rewanż zaplanowaliśmy na czerwiec w Bydgoszczy.

Przyszedł czas na prezentację pierwszych gwiazd, które zgodziły się na udział w evencie w Poznaniu. Pierwszą z nich będzie Marika Jóźwiak, dekoratorka wnętrz, która należy do teamu doskonale znanego przez wszystkich programu remontowego „Totalne remonty Szelągowskiej”. Czy na koszykarskim boisku będzie miała równie dobre oko, co do dekorowania wnętrz?

– Z miłą chęcią wezmę udział w tym charytatywnym projekcie, podobnie jak wiele innych ciekawych osób. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na wakacje i atrakcje dzieci z Domu Dziecka w Poznaniu, więc zapraszam do kupowania biletów! Do zobaczenia! – mówi Marika Jóźwiak.

Kolejną gwiazdą jest Szymon Czerwiński, finalista piątej edycji popularnego programu kulinarnego MasterChef. Dziś prowadzi programu kulinarne nie tylko w internecie, ale również w telewizji. Jego popisy w kuchni możecie oglądać m.in. w Dzień Dobry TVN. A swoje umiejętności kulinarne kształcił m.in. w paryskich szkołach Le Cordon Bleu, Alain Ducasse czy Hotel Ritz Paris. Warto dodać, że to kolejna impreza Fundacji K2 Zaborowscy, w której Szymon zdecydował się nam pomóc!

– Ja na razie do meczu przygotowuję się w Rzymie, a cały zysk z biletów zostanie przeznaczony na atrakcje dla dzieci z Domu Dziecka w Poznaniu. Będzie naprawdę sporo gwiazd, więc kto jeszcze się zastanawia, niech szybko kupuje bilety. Dołóżcie też swoje serduszko do tej niesamowitej akcji. Do zobaczenia w Poznaniu – mówi Szymon Czerwiński.

O pozytywną atmosferę i dobrą zabawę podczas eventu zadba również Arkadiusz Pan Pawłowski, czyli… człowiek-orkiestra. Jest znany jako komik, streamer, konferansjer gal High League, właściciel organizacji Kinguin Prime Time Wrestling i promotor tego show. Widząc rozmach, z jakim działa Arek, na boisku koszykarskim raczej zostanie rozgrywającym!

– W charytatywnym meczu gwiazd weźmie udział plejada wspaniałych nazwisk i cieszę się, że ja również znalazłem się w tym gronie. Wszystko po to, by zorganizować fajny czas dzieciakom z Domu Dziecka w Poznaniu. Zagrajmy w koszykówkę, każdy zagra jak umie, ale na pewno da z siebie wszystko! Najważniejsze, żeby zrobić coś dobrego. Do zobaczenia w Poznaniu! – mówi Arkadiusz Pan Pawłowski.

Na koniec pierwszej tury ogłaszania naszych gwiazd zostawiliśmy niesamowitą rodzinę, która potrafi zainspirować. Mowa o Wojciechu Węcławowiczu, znanemu lepiej jako Fit Oldboy, jego żonie Iwonie (Fit Ivi) oraz ich synu Tomaszu (Flagowy Trener). Pan Wojciech, przy pomocy syna, po emeryturze totalnie zmienił swoje życie. Z człowieka z piwnym brzuszkiem Fit OldBoy stał się wyrzeźbionym mężczyzną, a dziś sylwetki 69-latkowi, który został medalistą mistrzostw świata masters w lekkiej atletyce, może zazdrościć dziś nawet większość młodych osób. Brał też udział w programach “Taniec z Gwiazdami” oraz “Ninja Warrior”.

Z kolei pani Iwona, która dziś ma 62 lata, w 2005 roku poddała się operacji wycięcia guza z wątroby, a od 2019 ma protezę barku. Co ciekawe, nie przeszkadza jej to w uprawianiu sportu, nawet koszykówki! I mamy nadzieję, że wspólnie z synem Tomaszem, który jest trenerem personalnym pokażą, na co ich stać!

Drugie spotkanie podczas “Bitwy Miast – Poznań vs. Bydgoszcz”, zaplanowano na czerwiec 2023 w SISU Arenie w Bydgoszczy. Zarówno w Poznaniu, jak i Bydgoszczy, mecze zostaną podsumowane Balami Charytatywnymi. Podczas uroczystej kolacji z gwiazdami i zaproszonymi gośćmi Fundacja K2 Zaborowscy przeprowadzi również licytacje gadżetów, z których zysk także zostanie przekazany na cele charytatywne. Warto dodać, że Fundacja K2 Zaborowscy rozpoczęła już sprzedaż wejściówek na poznański bal, który odbędzie się w hotelu Sheraton (dostępne na bilety.fundacjak2.pl)

– W ten sposób każdy może spędzić niezwykły wieczór z gwiazdami i naszymi gośćmi, choć pula tych wejściówek jest bardzo ograniczona. Nie możemy się już doczekać licytacji, bo z doświadczenia wiemy, że wyjątkowe przedmioty, które wystawiamy na licytację, osiągają wysokie kwoty, a to pozwala nam spełniać kolejne marzenia naszych podopiecznych – dodają Karolina i Łukasz Zaborowscy.

Już wkrótce ogłosimy kolejne gwiazdy! Serdecznie zapraszamy do zakupu wejściówek na http://bilety.fundacjak2.pl!