Fundacja K2 Zaborowscy partnerem Startups Powered By Invest in Łódź!

Miło nam poinformować, że Fundacja K2 Zaborowscy rozpoczyna kolejną gałąź swojej działalności, a tym razem naszym zadaniem będzie pomoc młodym firmom, które dopiero chcą rozpocząć poważną przygodę z biznesem. Zostaliśmy partnerem Startups Powered By Invest in Łódź!

Miasto Łódź buduje największy w Polsce program akceleracyjny Startups Powered by Invest in Lodz (Central Poland) będąc pierwszym miastem, które na tak dużą skalę otworzy  drzwi do największych miejskich spółek, inwestorów i lokalnych firm z Łodzi oraz regionu. Warto dodać, że do tej pory miasto realizowało konkurs „Mam Pomysł na Startup”, w którym od 2009 roku zgłoszono ponad 1700 pomysłów biznesowych z kraju oraz z zagranicy. 

Z kolei nowy projekt pozwoli nowym firmom aktywnie wykorzystać ścieżkę wdrożeniową (aktywne łączenie startupów z biznesem w celu przeprowadzenia konsultacji, pilotażu lub wdrożenia), wdrożeniową (aktywne łączenie startupów z biznesem w celu przeprowadzenia konsultacji, pilotażu lub wdrożenia), inwestycyjną (szybki dostęp do kapitału), a także umiędzynarodowienie innowacji tworzonych przez zespoły startupowe, dostęp do wiedzy, granty oraz promocję.

– Jako Fundacja chcemy pomagać nie tylko dzieciakom, ale również ambitnym osobom, które mają pomysł na swoje życie, ale czasem potrzebują wskazówek czy nakierowania, w jakim kierunku iść. Mamy duże doświadczenie, jeśli chodzi o biznes w sporcie, promocję oraz komunikację, dlatego chętnie podzielimy się tą wiedzą z osobami, które mają swoje pomysły, chcą iść własną ścieżką i ją realizować. Cieszymy się, że w mieście, gdzie mamy swoją siedzibę, mają szansę powstać firmy, które kiedyś mogą zaistnieć nie tylko w całym kraju, ale i na świecie – mówią Karolina i Łukasz Zaborowscy.

– Nowe podejście Miasta ukierunkowane na  rozwój i wsparcie w implementacji nowoczesnych technologii realizowane przy aktywnym udziale Miasta oraz wiodących marek, to krok milowy w rozwoju każdego startupu myślącego o ekspansji, czy wejściu na europejski rynek – dodaje Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. 

Warto dodać, że nabór projektów do programu trwa do 10 maja. Serdecznie zapraszamy na stronę www.startupy.lodz.pl.