Gwiazdy już czekają na uczestników K2 YOUNG STARS vol. 2 w Cukrowni Żnin! [HARMONOGRAM]

Już tylko kilka dni pozostało do imprezy K2 YOUNG STARS organizowanej przez Fundację K2 Zaborowscy. W niedzielę, 30 lipca, spotkamy się w Cukrowni Żnin, gdzie młodzi adepci sportu będą mogli wziąć udział w bezpłatnych treningach z gwiazdami. Jak będzie wyglądała impreza i kto poprowadzi zajęcia?

Impreza Young K2 All Stars ma na celu promocję aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. W pierwszej edycji, która odbyła się na warszawskiej Białołęce, zorganizowaliśmy treningi dla ponad setki dzieci w wieku 4-16 lat z gwiazdami. Trenerką wspinaczki sportowej była Aleksandra Mirosław (rekordzistka świata we wspinaczce na czas), koszykówki Katarzyna Dulnik (mistrzyni Europy), a siatkówki Norbert Huber (zwycięzca Ligi Mistrzów, mistrz Polski).

Drugą edycję Fundacja K2 Zaborowscy zaplanowała w Cukrowni Żnin, która ma idealne warunki do organizacji takiej imprezy. Tym razem dzieci będą miały okazję trenować piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę pod okiem prawdziwych gwiazd. – Znów każdy z trenerów bez problemu się zgodził nam pomóc i muszę przyznać, że w Żninie również będziemy mieli mocno obsadzony sztab szkoleniowy, a całą imprezę poprowadzi niezastąpiony Kacpa – uśmiecha się Łukasz Zaborowski, fundator.

Trenerem koszykówki została Agnieszka Szott, czyli jedna z najbardziej znanych polskich koszykarek, która po zakończeniu swojej kariery promuje basket wśród młodzieży m.in. w swojej Szott Basketball Academy. A starsi kibice na pewno pamiętają, że jest multimedalistką mistrzostw Polski i reprezentantką Polski. – Chciałabym was serdecznie zaprosić do miłej zabawy, aktywnego spędzenia czasu i nauki. Będzie super – zachęca Agnieszka Szott.

Umiejętności piłkarskie uczestnicy będą szlifować pod okiem bydgoszczanina Marcina Krzywickiego. To były zawodnik m.in. Cracovii, Widzewa Łódź, Wisły Płock czy Zawiszy Bydgoszcza, a za sobą ma także epizod w reprezentacji Polski! Poza piłką doskonale odnajduje się w mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze.

Z kolei treningi siatkówki poprowadzą Kacper Piechocki i Robert Milczarek, do niedawna zawodnicy PGE Skry Bełchatów. Obaj są byłymi reprezentantami Polski, a na swoim koncie mają wiele medali, w tym złote mistrzostw Polski czy brązowe Ligi Mistrzów. – Cieszymy się, że jest już komplet zapisów, bo chcemy przekazać nasze doświadczenie jak największej liczbie młodych adeptów siatkówki – mówią zawodnicy.

Co więcej, wspomniani siatkarze uwielbiają również przejażdżki skuterami wodnymi, dlatego zaproponowali, że… wezmą na pokład również uczestników K2 YOUNG STARS! – Oczywiście nie zamierzamy szaleć, ale na pewno taka przejażdżka będzie dużym przeżyciem – mówią Piechocki i Milczarek.

Oprócz samych treningów, zaplanowaliśmy wiele innych bezpłatnych atrakcji dla uczestników, ale również innych osób, które przyjdą w niedzielę do Cukrowni Żnin. – Będą dmuchańce, grill, pokazy młodych żużlowców oraz luksusowych samochodów. Poza tym sama Cukrownia Żnin oferuje takie atrakcje jak projekcje filmów w dawnym silosie, wycieczkę po obiekcie, zjeżdżalnię wewnątrz hotelu i wiele innych. Na nudę nie będzie można narzekać – mówi Łukasz Zaborowski.

Na koniec dodajmy, że każdy uczestnik otrzyma bezpłatny pakiet startowy, w którym znajdą się bidon, voucher na posiłek, woda oraz upominki od sponsorów i przyjaciół Fundacji K2 Zaborowscy.

Do zobaczenia w niedzielę w Cukrowni Żnin!

HARMONOGRAM IMPREZY:
godz. 9.00 – wydawanie pakietów startowych
godz. 10.00 – rozpoczęcie imprezy (boisko)
godz. 10.15 – wspólna rozgrzewka z Kacpą (boisko)
godz. 10.30 – trening siatkówki (boiska do siatkówki plażowej) – ZAPISY – LIMIT 40 OSÓB
godz. 10.30 – trening koszykówki (boisko) – ZAPISY – LIMIT 30 OSÓB
godz. 11.30 – wycieczka z przewodnikiem po Cukrowni Żnin (zbiórka w recepcji hotelu)
godz. 11.30 – trening siatkówki (boiska do siatkówki plażowej) – ZAPISY – LIMIT 40 OSÓB
godz. 11.30 – trening piłki nożnej (boisko) – ZAPISY – LIMIT 30 OSÓB
godz. 12.30 – wykład motywacyjny Kacpy (boisko)
godz. 13.00 – wycieczka z przewodnikiem po Cukrowni Żnin (zbiórka w recepcji hotelu)
godz. 13.30 – trening koszykówki (boisko) – ZAPISY – LIMIT 30 OSÓB