“Wróćcie do nas!”, czyli za nami pierwszy event “Sportowy Weekend z K2” w Kościelisku!

Ponad 70 dzieci wzięło udział w treningach piłkarskich w ramach “Sportowego Weekendu z K2”. Pierwsza z imprez naszego cyklu odbyła się w miniony weekend w Kościelisku, a wszyscy byli na tyle zadowoleni, że prosili… żebyśmy znów wrócili na Podhale!

Impreza “Sportowy weekend z K2” to cykl treningów dla dzieci i młodzieży, które chcą aktywnie spędzać weekendy w swoich miejscowościach. Jego celem jest propagowanie aktywności fizycznej, a także sportów, m.in. piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Podczas cyklu będzie można sprawdzić swoje umiejętności sportowe, a także wchodzić na kolejne szczeble wtajemniczenia każdej z dyscyplin oraz szlifować swój talent. Wszystko dzięki profesjonalnym trenerom lub gwiazdom, którzy będą prowadzić zajęcia oraz zwracać uwagę na poprawność ćwiczeń oraz zaangażowanie każdego z uczestników.

Pierwszy event zaplanowaliśmy w Kościelisku obok Zakopanego. I okazało się to strzałem w dziesiątkę, ponieważ na przepięknie położonego Orlika przyszło ponad 70 dzieci! Warto wspomnieć, że to tylko liczba uczestników, ponieważ wiele więcej osób korzystało również z bezpłatnych dmuchańców czy poczęstowało się przepysznym burgerem od Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Rodzice również byli zachwyceni!

Jeśli chodzi o sam trening, to do Kościeliska zaprosiliśmy Piotra Głowackiego, ekstraklasowego piłkarza ŁKS Łódź. Piotrek miał znakomite podejście do młodzieży, zorganizował profesjonalny trening, a na koniec posędziował miniturniej. Młodzi adepci futbolu mieli okazję nauczyć się kilku ciekawych rzeczy piłkarskiego rzemiosła, a przede wszystkim doskonale się bawić, bo o to nam chodziło. – A sam turniej skomentował młody Klimek, którego już teraz widzimy w roli następcy Mateusza Borka – śmieje się Łukasz Zaborowski, który wspólnie z żoną Karoliną założyli Fundację K2 Zaborowscy.

Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć i autografów. Oprócz Piotra Głowackiego, gościem specjalnym eventu był Marcin “Polish Zombie” Wrzosek, czyli zawodnik MMA, który aktualnie walczy dla Fame MMA. – Wszyscy bawili się doskonale, a wielu rodziców pytało czy jeszcze wrócimy na Podhale, bo brakuje takich imprez dla młodzieży. I obiecuję, że wrócimy – dodaje Łukasz Zaborowski, który dziękuje również sponsorom i partnerom eventu – Fundacji ORLEN, firmie N.O.W.I., Restauracji Javorina, Gminie Kościelisko, Witów Extreme oraz Polskiemu Związkowi Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Kolejny event z cyklu “Sportowy Weekend z K2” już niedługo, a o miejscu i dacie będziemy dokładnie informować.

Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN.