Ponad 100 uczestników “Sportowego weekendu z K2” w Chmielnie! Trenowaliśmy z Marcinem Krzywickim!

Ponad 100 młodych adeptów futbolu wzięło udział w “Sportowym weekendzie z K2”, który odbył się 14 października w Chmielnie. Trenerem-gwiazdą był Marcin Krzywicki, który nie tylko przekazał cenną wiedzę małym piłkarzom, ale również opowiadał ciekawe historie ze swojej bogatej kariery sportowej.

Impreza “Sportowy weekend z K2” to cykl treningów dla dzieci i młodzieży, które chcą aktywnie spędzać weekendy w swoich miejscowościach. Jego celem jest propagowanie aktywności fizycznej, a także sportów, m.in. piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Podczas cyklu będzie można sprawdzić swoje umiejętności sportowe, a także wchodzić na kolejne szczeble wtajemniczenia każdej z dyscyplin oraz szlifować swój talent. Wszystko dzięki profesjonalnym trenerom lub gwiazdom, którzy będą prowadzić zajęcia oraz zwracać uwagę na poprawność ćwiczeń oraz zaangażowanie każdego z uczestników. – Chcemy pokazać, że wolne od pracy czy szkoły dni można spędzić w aktywny sposób, niekoniecznie przed ekranem komputera czy telefonu. Ponadto chcemy propagować piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, a w przyszłości niektórzy z uczestników mogą zacząć profesjonalną przygodę z tymi sportami – mówią Karolina i Łukasz Zaborowscy.

W Chmielnie, gdzie wielu młodych zawodników i zawodniczek trenuje w klubie Damroka, zdecydowaliśmy się na piłkę nożną. Liczba chętnych przerosła nasze oczekiwania, bo zgłoszeń było blisko 120! Ostatecznie do hali przyszło około stu młodych adeptów futbolu, a wszystko po to, by szlifować swoje umiejętności i poznać Marcina Krzywickiego. – Patrząc na mój wzrost, to na trening piłki nożnej Fundacja K2 Zaborowscy zaprosiła koszykarza – śmiał się dwumetrowy “Krzywy”. – A tak serio, mam za sobą występy w kilku klubach ekstraklasy i nie tylko, a na zgrupowaniu reprezentacji Polski byłem z samym Robertem Lewandowskim. Mam nadzieję, że będziecie ciężko pracować, by osiągnąć, to, co sobie założycie.

Dzieci zostały podzielone na grupy, a każda z nich miała okazję trenować z Krzywickim, który wprowadził nie tylko formy piłkarskie, ale również rywalizacji. Następnie dzieci dobrały się w drużyny i rywalizowały na boiskach (w zależności od wieku oraz umiejętności). Na koniec sam Krzywicki wziął udział w meczu już na pełnowymiarowym boisku do futsalu i wszyscy bawili się doskonale. – Dziękuję Wam za trening, widać, że niektórzy z Was trenują i prezentują naprawdę duże umiejętności – mówił piłkarz.

A my dziękujemy Wam za przybycie oraz za pomoc wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji naszego wydarzenia. A już wkrótce ruszamy dalej!